Mycie maszynowe posadzek i urządzeń – najlepsza metoda

Utrzymanie porządku we wszelakich obiektach użyteczności publicznej stanowi nie lada wyzwanie. Duże powierzchnie o wysokim natężeniu ruchu są szczególnie narażone na powstawanie nieestetycznych zabrudzeń. Sporo wysiłku wymaga również utrzymanie w perfekcyjne czystości różnego rodzaju urządzeń zarówno o charakterze produkcyjnym, jak i sprzętów do codziennej użytku w miejscach takich jak szkoły, biura czy też urzędy. Na szczęście z pomocą przychodzi w takich sytuacjach maszynowe mycie posadzek i urządzeń. Metoda ta daje fenomenalne i szybkie rezultaty przy wyjątkowo niskim wysiłku ze strony osób odpowiedzialnych za utrzymanie porządku.

Mycie maszynowe posadzek i urządzeń daje tak zadowalające rezultaty, dzięki niespotykanemu w przypadku innych metod połączeniu mycia, szorowania oraz natychmiastowego suszenia czyszczonych powierzchni. Wszelki brud z zanieczyszczonej podłogi jest z niej usuwany, a następnie gromadzony w specjalnym pojemniku wewnątrz maszyny czyszczącej, dzięki czemu posadzka pozostaje nieskazitelnie czysta. Dzięki ciepłemu nawiewowi, podłogo po przejechaniu maszyny natychmiast staje się sucha, co znacznie minimalizuje powstawanie nowych zabrudzeń. Sucha podłoga przekłada się również na większe bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników danej posadzki. Z kolei maszyny czyszczone przy pomocy specjalistycznych maszyn dzięki całkowitemu wysuszeniu po zakończeniu cyklu myjącego są lepiej zabezpieczone przed powstawaniem korozji.

W zależności od parametrów danej posadzki i materiałów, z jakich została ona wykonana, możliwe jest dobranie odpowiedniego programu czyszczenia. Dzięki możliwości wyboru programu myjącego możemy nie tylko lepiej i dokładniej wyczyścić każdą posadzkę czy też maszynę niezależnie od jej rodzaju, ale również chronić delikatnie materiały przed ewentualnym zniszczeniem na skutek nieodpowiedniego czyszczenia. W przypadku wyjątkowo uporczywych i zaschniętych zabrudzeń możemy wybrać specjalny program z dłuższym namaczaniem, który umożliwia łatwe pozbycie się brudu bez nadmiernego szorowania, mogące doprowadzić do powstawania nieestetycznych zarysowań. Mycie maszynowe może być bezpiecznie stosowane na takich materiałach jak beton przemysłowy, płytki gresowe, wykładziny PCV, kamień naturalny (marmur, granit) oraz lastryko.

Kolejnym wartym podkreślenie atutem maszynowego mycia posadzek i urządzeń jest wyjątkowo prostota obsługi przeznaczonych do tego celu urządzeń. Ich intuicyjne sterowanie sprawia, że z obsługą tego typu specjalistycznych maszyn doskonale poradzi sobie nawet osoba początkująca. Dzięki wyposażeniu maszyn czyszczących w napęd o stosunkowo dużej mocy, sterowanie maszynom jest wyjątkowo łatwo i nie wymaga użycia siły. Niezwykle ważną kwestią jest również maksymalna wydajność danego urządzenia. Od tego parametru uzależnione jest bowiem to, ile czasu będziemy potrzebować na wyczyszczenie danej powierzchni, co pociąga za sobą potrzebę zapewnienia odpowiedniej liczby personelu do obsługi maszyny czyszczącej.

Podejmując decyzję o zakupie lub wynajmie odpowiedniej maszyny myjącej do naszego zakładu czy też innego miejsca publicznego, możemy wybierać spośród urządzeń zasilanych tradycyjnie prądem zmiennym z gniazdka elektrycznego lub też sprzętami bateryjnymi. Podstawową zaletą maszyn myjących zasilanych z gniazdka nie jesteśmy podczas pracy ograniczeni maksymalnym czasem pracy akumulatora, co jest szczególnie przydatne w pomieszczeniach o dużym metrażu. W takiej sytuacji należy wówczas pamiętać o zapewnieniu maszynie stałego dostępu do gniazdek elektrycznych, a w razie ich niewystarczającej ilości w danym pomieszczeniu trzeba bezwzględnie zaopatrzyć się w przedłużacze. W pomieszczeniach o stosunkowo niewielkim metrażu możemy zaś z powodzeniem korzystać z maszyny czyszczącej zasilanej bateryjnie.

W przypadku niewystarczających środków finansowych nie musimy decydować się na dość kosztowny zakup maszyny czyszczącej na własność. Doskonałym rozwiązaniem będzie w takim wypadku leasing lub też wynajem.

Zapytaj nas o usługę mycia maszynowego posadzek i urządzeń